Home » Novinky

Evoluce kybernetických útoků

Úterý 23.06.2015

Počet způsobů a metod, jak nabourat sítě velkých společností a institucí, se v Česku za poslední rok ztrojnásobil a neustále stoupá, vyplývá z odhadů společnosti net.pointers. Hackeři jsou také stále víc rafinovanější. Přitom podle net.pointers přímé nebo nepřímé ztráty z těchto útoků jdou řádově do miliard korun. Ohrožené ale nejsou jenom společnosti nebo instituce, kybernetická kriminalita ohrožuje také obyčejné lidi. Hackeři totiž často ukradnou citlivá data týkající se přímo zákazníků.
Zajímají Vás odpovědi na následující otázky:

    Jaké nejnovější triky hackeři používají?
    Kde společnosti a instituce nechávají největší bezpečnostní IT díry?
    Lze se vzrůstajícím útokům hackerů efektivně bránit? Jak na to?


Ukázalo se, že největší zranitelnost systému řízení bezpečnosti je v lidském faktoru, a proto nejúčinnější obranou je neustálé bezpečnostní vzdělávání, kontrola a výchova uživatelů. V současné době také dochází k velmi dynamickému nárůstu sofistikovaných útoků typu ATP (Advanced Persistant Threats) za účelem zcizení citlivých dat. Na tyto útoky je třeba reagovat v reálném čase, efektivně využívat automatické nástroje, jednoznačně definovat a vynucovat bezpečnostní politiky a v neposlední řadě aktivně sbírat zkušenosti díky forenzní analýze.

K tématu vystoupí a diskutovat budou pan Michael Lotas ze společnosti Fidelis Cybersecurity Solutions, pánové David C. Lashway a John Woods ze společnosti Baker & McKenzie a zástupci společnosti EY.

V případě zájmu, prosím, potvrďte svou účast vyplněním přihlašovacího formuláře. V případě, že by toto téma bylo relevantní i pro Vaše kolegy, prosíme o přeposlání pozvánky.

Těšíme se na setkání s Vámi.

S přátelským pozdravem

Petr Plecháček
Senior Manager, IT Advisory, EY

Martin Půlpán
CEO, net.pointers s.r.o.