Home » Novinky

Společnost net.pointers je lídrem ochrany před DDos útoky

Středa 05.03.2014

Společnost net.pointers, lídr v boji proti kybernetickým útokům, dokončila implementaci cloudové technologie chránicí síťové zdroje proti DoS a DDoS útokům u všech významných internetových providerů v ČR a expanduje i na Slovensku. „Zprovoznili jsme unikátní řešení, které poskytuje ochranu před stále se stupňujícími DoS a DDoS útoky. Výjimečnost řešení spočívá v jeho instalaci u providerů, tj. poskytovatelů internetového připojení namísto u klientů formou bezpečnostních služeb nazývaných jako “cloud security services,“ popisuje nejzásadnější změnu systému Martin Půlpán, jednatel net.pointers, a zároveň prozrazuje, že o toto řešení postavené českou firmou na technologii Arbor Networks  projevují zájem i globální společnosti, pojišťovny a banky. „Současná obrana vyžaduje naprosto odlišný přístup. Místo stavění bariér je třeba využívat inteligentní technologie, která tato rizika dokáží minimalizovat,“ říká Půlpán, podle kterého je net.pointers na počátku expanze mezi nadnárodní finanční instituce. „Právě tam je totiž riziko útoků v současné době největší.“

Pro českou technologickou firmu net.pointers je spolupráce s dominantními poskytovateli internetového připojení a úspěšná globální instalace u jednoho z lídrů v logistice významným posunem na čelní místo v žebříčku firem, které se zabývají ochranou proti DoS a DDoS útokům.  Ty jsou stále běžnější a většinou zakrývají další druhy mnohem zákeřnějších útoků, které probíhají na pozadí. Zatímco společnosti ve vyspělých ekonomikách na jejich eliminaci vynakládají každoročně velké částky, ve východní Evropě se toto nebezpečí stále podceňuje. „V současné době například poskytujeme ve spolupráci s providery zmíněné logistické společnosti ochranu interní celosvětové sítě a zabezpečujeme poskytování online servisu třech data center umístěných na třech různých kontinentech,“ zmiňuje Půlpán.Technologie je instalovaná na rozhraní lokální sítě a internetu. Prochází jí veškerá komunikace, která může buď útokům zabránit, nebo díky ní můžeme detailně monitorovat provoz v síti. V případě potřeby je možné automaticky požádat o eliminaci razantního DDOS útoku pomocí cloud signalingu lokálního providera, který disponuje zařízením s podstatně vyšší kapacitou a volumetrický DDOS útok tak z velké části zastaví už ve své vlastní síti.  Díky tomu již není třeba se obávat zahlcení komunikační linky nebo vyřazení páteřního směrovače či síťového firewallu. V případě DDoS útoku dokáže zákazník svoji lokální síť bez zásahu administrátora zcela ochránit a zajistit tak provoz např. klientského centra, e-shopu nebo zpravodajského serveru,“ vysvětluje Martin Půlpán.

Unikátní řešení bylo již několikrát v ČR nasazeno a to zejména u společností, které dříve zažily několik útoků, jež zcela ochromily provoz jejich systémů či klientských center a zásadně ovlivnily fungování poskytování služeb klientům. Díky své univerzálnosti je instalace podle Půlpána vhodná i pro nadnárodní poskytovatele finančních služeb jako jsou banky, pojišťovny či brokery, ale také například pro e-shopy, mediální domy, poskytovatele on-line obsahu či státní správu.

Poznámka pro editory:

Ochrana proti kybernetickým útokům využívá řešení Arbor Networks Pravail APS, které je navrženo pro mitigaci (zmírnění rizik) a ochranu síťových zdrojů proti DoS a DDoS (Distributed Denial of Service) útokům, identifikuje komunikaci se zdroji phishingu a bot C&C.  

Řešení Arbor Networks APS Pravail, je konstruováno pro mitigaci zejména aplikačních DDoS útoků na společnosti, které potřebují aktivně komunikovat pomocí internetu. Jednotka může buď zabránit těmto útokům, nebo jen monitorovat provoz v síti.

Funkcionalita Cloud Signaling pomáhá jednotce APS Pravail v případě volumetrických útoků (velmi silných útoků na síťová zařízení zákazníka). Pravail má v závislosti na použité licence mitigační kapacitu 2,4,8 nebo 10 Gbps. Když kapacita provozu na síti dosáhne limitu rozhraní, Pravail vyšle požadavek do nadřazeného scrubbing centra umístěného u providera, které pomůže odstranit velký objem útoků. Provideři poskytují tuto službu zákazníkům prostřednictvím cloud signalingu a aktivně využívají vlastností řešení Arbor Networks na straně providera i zákazníka.